Gyakran teszitek fel nekünk ezt a kérdést, nyilván nem véletlenül, hiszen nem szeretnétek ápolatlan frizurával mászkálni. Viszont, aki festeti a haját, az ártani sem szeretne neki azzal, hogy túl sűrűn jár fodrászhoz.

Mivel a hajunk a legfontosabb kiegészítőnk, ezért rendszeres időközönként foglalkozni kell vele, hiszen ha lenőtt és ápolatlan, az olyan, mintha egy szakadt ruhában mennénk ki az utcára. Tehát, milyen gyakran kell fodrászhoz jönni? Az attól függ… :)

De félretéve a viccet: általánosságban az mondható el, hogy aki festeti, színezteti vagy melíroztatja a haját, akkor jöjjön, amikor van egy kis lenövése. Akkora, ami még nem ordít ezer méterről, de két hetet már nem bír ki. Nyilván, aki őszül és sötétre festeti a haját, annak hamarabb lesz feltűnő az ősz lenövés, mint annak, aki a saját hajszínével megegyezőre színeztet. A festéshez képest két hét múlva mi fodrászok már bőven kiszúrjuk az utcán ha valakinek lenőtt a haja, de a szomszéd valószínű csak 4-5 hét múlva fogja észrevenni. Azért addig ne várj, amíg a Holdról is látják..! :)

Melír esetében kicsit más a helyzet. Ha teljes melírod van, tehát a saját hajszíned az alap, és sok-sok általában szőke vagy vörös tincset tettünk bele fóliával, akkor neked is viszonylag gyakran, 4-6 hetente célszerű megjelenned egy melírra.
Ha kevés a csíkod, inkább „napszítta” a hatás, akkor azt nem kell túl gyakran ismételgetni, 3-4 havonta elég.
Ha pl. két vastag csík van a fedőhajban, akkor viszont már 3 hét után látszik a lenövés, azt szintén gyakrabban kell utána csináltatni.

Tévedés azt hinni, hogy minél gyakrabban jössz, annál több lesz a melír a hajadban. Csak akkor, ha akarod, ugyanis, megtaláljuk az eredetileg kimelírozott tincseket, és ha nem szeretnél újabbakat akkor csak ezek tövét festjük be.

És akik csak vágatni járnak? A férfiaknál azt mondhatjuk, hogy 4 hét múlva már gondozatlan a frizura. Ilyenkor már ránő a fülre, a nyakban is látszik, hogy le van nőve... nem szép.
Aki meg csak géppel vágatja a haját az még gyakrabban, 2-3 hetente szokott jönni. Jól teszi, így sohasem lesz elhanyagolt.

Nagyon örülünk, hogy az urak is egyre inkább odafigyelnek a hajápolásra, és mi is rájuk, hiszen tartunk olyan termékeket, amik kifejezetten nekik valók, az ő számukra lettek kifejlesztve.

A rövid hajú hölgyek szintén nem fognak kibírni 4-5 hétnél többet hajvágás nélkül, mert ennyi idő alatt megnő annyira a haj, hogy már nem feltétlen azt a formát adja ki, amire le lett vágva, hanem esetleg egy lelapulós, összeesett, fejre simulósat...:)

Hosszú hajviseletnél nem minden esetben baj, ha egy-két centivel rövidebb vagy hosszabb, itt azt mondhatom útmutatásnak, hogy akkor, amikor már nem bírsz vele. Amikor már frissen mosva-szárítva sem áll be, vagy ha igen, hamar elveszti a tartását, formáját. Ez különben 3-4 hónap lesz, de próbáld ki! :)

Na és a gyerekek?

Most megragadom az alkalmat és eloszlatok egy tévhitet: nem lesz a gyermek haja sem erősebb, sem dúsabb, sem jobb minőségű attól, hogy kiskorában gyakran vágatjuk.
Az, hogy milyen lesz a hajunk, már a fogantatás pillanatában kódolva van, tehát ha a nagymamánk kevés és vékonyszálú haját örököltük, akkor az ha törik, ha szakad, olyan marad. Rossz hír? Biztos örököltünk mást is a mamától, aminek meg örülünk! :)
A haj ugyanúgy erősödik meg rajtunk, mint a szemöldök vagy egyébként a szőrzet. Ahogy növünk, egyre feltűnőbb. Ennyi.

Azért tűnik vastagabbnak egy rövid haj, mert nincs elvékonyodva a vége, hiszen mindig le van vágva. A genetikán még gyakori hajvágással sem lehet változtatni. :(

Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt.